Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Kommersant gazetesi: “Ne savaş, ne barış"

33 Türk askerinin şehit olduğu saldırının ardından “topyekün savaşın eşiğine gelindiği” kaygıları, Türkiye ve Rusya devlet başkanlarının telefon görüşmesi ve karşılıklı “ihtiyatlı” açıklamalarla şimdilik askıya alınmışa benziyor. Ancak Rusya medyasına yansıyan yorumlarda Ankara-Moskova hattındaki gerginlik tartışılmaya devam ediyor.

Kommersant gazetesi, “Ne savaş, ne barış, Türkiye’ye yol vermeli” başlıklı manşetinde, “Ankara kiminle savaşıp kiminle dostluk kuracağına kendisi karar vermeli” yorumunu yaptı.

Yazıda, “Suriye hükümet güçlerinin saldırısı sonucu onlarca Türk askerinin İdlib’te ölmes, küresel bir çatışma tehdidi konusunda, ya da BM Genel Sekterei Guterres’ın deyişiyle büyük bir uluslararası çatışma endişesi hakkında düşünmeye mecbur ediyor.” denildi.

Türkiye’nin NATO’yu kuzey Suriye üzerinde uçuşa yasak bölge ilanı konusunda acil istişarelere çağırdığı belirtilen yazıda, tam da bu sırada Rusya’nın Karadeniz filosundan iki fırkateynin, birçoğu Ankara’nın desteğini alan Suriyeli savaşçılara karşı mücadele eden Rus güçlerine destek için Akdeniz’e yönelmesine dikkat çekildi. 

Yazıda, Rusya’nın “Türkiye ile savaşmayı planlamadığını” açıkladığı belirtilerek, “Bunun kanıtı, iki ülke devlet başkanının önümüzdeki hafta Moskova’da görüşme yapma kararı” dedi.

Kommersant, Erdoğan’ın Putin’i 5 Mart’ta davet etmesine rağmen Rus liderin bu davete uymadığını, sonuçta 5 ya da 6 Mart’ta Erdoğan’ın Moskova’ya geleceğini vurguladı. 

29/2/2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi