Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Apartman içi yemek değişim projesi

Metropol yaşamında komşuluk ilişkileri de giderek kaybolurken, Moskova’da bir apartmanın sakinleri teknolojiyi kullanarak “yemek paylaşım grubu” kurdu ve yaygınlaşması beklenen bir akımın fitilini ateşledi.

Business FM’in haberine göre, Moskova’da bir apartmanda yaşayanlar, mesajlaşma uygulaması üzerinden kurdukları “yemek paylaşım grubu”nda, hazırladıkları yemekleri birbirleriyle apartmanlarında paylaşmaya veya sembolik fiyatlarla satış yapmaya başladı.

Uygulamayla ilgili bilgi veren bir apartman sakini, “Mesaj atarak yemekte kimin ne hazırladığını soruyoruz. Diyelim ki eve yorgun geldin, komşundan yemek satın alabilir veya onunla değiş tokuş yapabilirsin. Örneğin balık çorbanı verip, karşılığında kek alabilisin” dedi.

Sitenin konuştuğu Ruslan Galka adlı pazarlama uzmanı, “Bu bir yandan eski komşuluk ilişkilerine geri dönüş demek. Diğer yandan ise, bilinçli tüketim trendinin göstergesi. İnsanlar, ihtiyaç duymadıkları veya kısa süre içinde atacakları ürünleri komşularıyla paylaşıyor” yorumunu yaptı. 

15.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi