Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

ABD'li baş aşçıya da sınır dışı

Yıllarca devlet başkanlarına, dünya yıldızlarına Rusya başkentinde yemekler pişirdi, adı Moskova ile özdeşleşen bir lezzet ustası olarak ünlendi, ama sonunda hiç bir rolü, etkisi olmadığı bir diplomatik krizin kurbanı oldı...   Moskova'daki Amerikan büyükelçiliğinin baş aşçısı Michelle Michalenko, Rus yetkililerin kendisinin de aralarında olduğu bir grup görevlinin vizesini iptal ettiğini duyurdu.
 
Gelişmeyi Facebook üzerinden duyuran Michalenko, 16 yıl boyunca 6 büyükelçiye hizmet verdiğini ve Moskova'yı her zaman büyülü bir şehir olarak hatırlayacağını söyledi.
 
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, aralık ayında yaptığı bir açıklamada, Moskova'da 3 yıldan uzun bir süredir görev yapan Amerikalı elçilik personelinin 31 Ocak 2022'den sonra ülkeyi terk etmesi gerektiğini söylemişti.
 
Zaharova, Amerika Birleşik Devletleri'nde görev yapan Rus diplomatlara yapılan muamelenin aynısını yaptıklarını sözlerine ilave etmişti.
 
Zaharova, Amerikan tarafının 3 yıl kuralından vazgeçmemesi durumunda 1 Hazirana dek aynı sayıda diplomatın vizesini iptal edeceklerini belirtiyor.
 
18.1.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi