Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Bir konteyner 12 bin dolara çıktı"

Kemlin’e yakınlığı ile bilinen milyarder işadamı Oleg Deripaska, Rusya ekonomisinin atağa kalkması için formul önerdi. Deripaska’ya göre, Asya’dan Avrupa'ya konteyner sevkiyatları için Trans-Sibirya demiryolu hattının kullanılması, Rusya’nın ihtiyaç duyduğu ekonomik atılıma yardımcı olabilir.
 
Telegram hesabında görüşlerini paylaşan Deripaska,  Rusya yeni müşteriler çekmek için Asya'dan Avrupa’ya güneyden denizyolu ile  yapılan konteyner sevkiyatlarının maliyetinde pandemi döneminde üç katına çıkan sert artıştan yararlanabilir. 
 
Rus oligark, “Salgın başlamadan önce önce, Asya'dan Avrupa'ya bir konteyner 4 bin dolara dolara taşınabiliyordu, şimdi üstelik gecikmeyle 12 bin dolara taşınabiliyor. Rusya burada devreye girebilir. Trans Sibirya hattı üzerinden taşımaya hız verilerek  binlerce yeni müşteriyi çekilebilir. Böylece çok büyük kazanç elde edilebilecek bir atılım gerçekleşebilir” diye yazdı.
 
22/1/2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi