Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Hokey dünya şampiyonası Belarus'suz

21 Mayıs - 6 Haziran 2021 tarihleri arasında Minsk (Belarus) ve Riga (Letonya) olmak üzere iki şehirde yapılacak Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası için beklenen karar: Şampiyonanın Belarus'ta yapılmasındn vazgeçildi. Uluslararası Hokey Federasyonu kararı pazartesi akşamı ilan etti.

Önceki gelişmeler: 

Buz hokeyi şampiyonalarının değişmez ana sponsorlarından Skoda, bir basın açıklaması yayınlayarak, “28 yıldır gururla sponsor olduğu şampiyonadan, Belarus’daki insan hakları ihlalleri nedeniyle” çekileceğini ilan etti. 

Ardından Alman kozmetik ürünleri şirketi Nivea da, aynı gerekçeyle şampiyonanın Belarus’dan alınmasını talep etti.

Son olarak otomotiv sektörü için araç yağı üreten Alman şirketi Liqui Moly,  “Belarus'taki mevcut durum ve ülke hükümetinin izlediği politikalar - öncelikle göstericilere yönelik muamele ve Belarus'taki bariz insan hakları ihlalleri - Liqui Moly'nin inançlarına ve değerlerine ters düşüyor. Bu nedenle, Liqui Moly Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu Konseyi (IIHF) Belarus’da şampiyonayı düzenlemekte ısrar ederse Dünya Hokey Şampiyonası sponsorluğundan çekileceğiz” açıklamasını yaptı.  

Letonya, şampiyonayı tek başına düzenleyeceğini duyurdu.

Belarus’da 8 Ağustos’ta yapılan başkanlık seçimlerinde hile yapıldığını savunan muhalifler, kesintisiz olarak protesto gösterilerine devam ederken, Lukaşenko yönetimi sert önlemlerle protestoları bastırma yoluna gidiyor.

18.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi