Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Peskov: "Ülkemizde çocuk doğurabilen az sayıda kadın var"

Rusya’da hükümet raporunda yer alan  "bu yıl nüfus kaybının 352 bin 500 kişi civarında olacağı" tahminine Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'dan değerlendirme geldi. Peskov, Rusya’nın II. Dünya Savaşı’nda 30 milyondan fazla insanını kaybettiğini hatırlatarak, “Ülkemizde çocuk doğuran, doğurabilen az sayıda kadın var” dedi.
 
Peskov, II. Dünya Savaşı ve SSCB’nin son zamanlarındaki yıkımlar nedeniyle Rusya’da yaşanan nüfus kaybının günümüzde de etkisinin sürdüğünü, devletin doğum oranlarını artırmaya yönelik adımlarının yakın vadede sonuç vermesinin beklendiğini söyledi. 
 
Kremlin Sözcüsü , koronavirüs salgınının da ülkedeki nüfus azalmasını tetiklediğini belirtti. 
 
Rusya’da 2030 yılına kadarki ulusal hedefleri içeren raporda, ülke nüfusunun 2024’e kadar her sene gerilemeye devam edeceği ve bu süre içinde toplamda 1,2 milyon kişi azalabileceği öngörülüyor.
 
Peskov'un 5 çocuğu var
 
Rusya lideri Vladimir Putin’in Tükrolog sözcüsü, sağ kolu Dmitri Peskov, özel yaşamına dair bazı ayrıntıları Rus basını ile paylaşmıştı. Üçüncü kez dünya evine giren Peskov’un üç evliliğinden tam beş çocuğu bulunuyor. 
 
Peskov’un üç evliliğinden üç kızı ve iki oğlu bulunuyor. İlk evliliğinden adı Nikolay olan ama ortada pek gözükmeyen genç bir oğlu, ikinci evliliğinden Liza, Mika ve Deni adlı çocukları var. Peskov, artistik patinajda eski olimpiyat şampiyonu olan Tatyana Navka ile kısa süre önce Soçi’de yapılan düğünle dünya evine girmişti.  Peskov'un Navka'dan da bir kızı dünyaya gelmişti.
 
Fotoğraf: Peskov evliliklerinden olan çocukları ve son eşi Tatyana Navka ile.
 
17.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi