Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Meteorolojiden Moskova için soğuk hava uyarısı: -25 derece ufukta

Yılbaşı kapıdayken hala sıfır derece civarında, kıştan çok sonbahar normallerine yakın günlerin yaşandığı Moskova için yeni tahmin: "Soğuk hava dalgasının etkisi altına girmeye hazırlanıyor". Tahminler gelecek bir hafta için yine "sıfır derece" civarı öngörürken, Moskova Meteoroloji Merkezi yetkilisi Roman Vilfand, "önümüzdeki günlerde" başkentte hava sıcaklığının sıfırın altında 25 dereceye kadar düşeceğini söyledi.

Ani sıcaklık değişiminin hangi günlerde olacağı konusunda ise bilgi verilmedi. Yeni yıla kadar Moskova'yı "sopuk hava sürprizi" bekliyor.
 
Vilfand, Kuzey Atlantik kaynaklı dalgalanmalar nedeniyle bu yıl hava durumunun sık sık keskin değişimler sergileyeceği konusunda da uyarıda bulundu. Meteoroloji uzmanı, hava sıcaklığındaki dalgalanmaların Moskova ve çevresi ile sınırlı kalmayacağını da sözlerine ekledi.

Meteoroloji Bürosu'ndan Tatyana Pozdnyakova, yılbaşı gecesinin Moskova'da karlı geçeceğini duyurmuştu. Başkentte yılbaşında hava sıcaklığınınsa -7/-9 derece arasında seyretmesi bekleniyor.

13.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi