Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Moskova lüks konutların fiyat artışında dünyada liderliğe yükseldi

Bu yıl dünyada lüks emlak fiyatlarının en hızlı arttığı şehir Moskova oldu. Uluslararası emlak acentesi Knight Frank'ın hazırladığı Prime Global Cities endeksine göre, şehirdeki elit kategori emlak fiyat fiyatları son bir yılda yüzde 11,1 artış gösterdi. Böylece Moskova endekste geçtiğimiz yıla göre 7 basamak yükselerek ilk sıraya yerleşti.

Geçtiğimiz yılın birincisi Singapur ise bu yıl 27'nci sıraya kadar geriledi. 45 şehrin değerlendirmeye alındığı endekste bir diğer Rus şehri St. Petersburg 37'nci oldu. "Kuzey başkenti" geçtiğimiz yılki sıralamada 31'nci sırada yer almıştı.

Knight Frank analistleri, elit emlak piyasası açısından yılın üçüncü çeyreğinin dünya genelinde iyi geçmediğine dikkat çekiyor.

Pek çok şehirdeki elit emlak fiyatları son yılların en düşük seviyelerine gerilerken, durgunluğun arkasında yatan sebep olarak Çin-ABD ticaret savaşı, Hong Kong'da devam eden gösteriler ve yaklaşan ABD başkanlık seçiminin yanı sıra uzayan Brexit sürecine işaret edildi.

11.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi