Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya’da gündem: İadesiz bilete bagaj hakkı gitti, sıra el bagajı ve bilgisayarlarda...

Rusya’da uçak yolcularının ücretsiz bagaj hakkı ile ilgili yeni düzenleme büyük tartışma yarattı. Federasyon Konseyi, ekonomik kategoride "iadesiz" bileti olan uçak yolcularına ücretsiz bagaj hakkı tanıyan yasa maddesinin iptalini onayladı.  

TASS ajansının bildirdiğine göre yeni yasa, iade edilebilir bilet sahibi uçak yolcularına ise en fazla 10 kilograma kadar ücretsiz bagaj hakkı veriyor. 


Federasyon Konseyi Anayasa Komitesi Başkanı Andrey Klişas, sivil havacılıkta şirketlerin ücretsiz bagaj hakkı tanıma yükümlülüğünün kalkmasının uçak biletlerinin pahalanmasına yol açacağını savunarak, yasanın gözden geçirilmesini talep etti.

Yeni yasa, hava yolu şirketlerinin el bagajları ile ilgili uygulamaları ise kendilerinin belirlemesine imkan tanıyor.

BİR TASARI DAHA YOLDA...

Diğer yandan Ulaştırma Bakanlığı'nın hazırladığı yeni yasa tasarısı işi daha da sıkıyor ve promosyon bileti ile uçuşlarda yolcuların cep telefonu, bilgisayar, fotoğraf makinası ve hatta mont ya da şemsiye için bile "ek ücret" ödemelerini öngörüyor. Kadın çantaları ve çocuk malzemeleri kapsam dışında. İadesi mümkün pahalı bilet alanların ise 10 kiloya kadar ücretsiz el bagajı hakkı olacak.
Duma'ya gelen yasa tasarısı, havayolu şirketlerine kabine ücretsiz alınabilecek kişisel eşyaların ağırlığını  belirleme hakkı tanırken, 5 kilo alt sınır öngörüyor. 
 
26.7.2017

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi