Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Lavrov'dan BM konuşmasında Zelenskiy için ağır benzetme

VIDEO// Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un bir cümlesi, geniş yankı yarattı. RBC ve Lenta.ru'nun haberine göre, sosyal medyada hızla yayılan videoda Lavrov, ABD'nin Ukrayna'ya desteğini eleştirirken, "ABD ve müttefikleri, sekiz yıldır Kiev rejiminin suçlarını sistematik olarak örtbas ediyor. O bir o... çocuğu (sukin sınа), ama bizim or... çocuğumuz" dedi. Rusçada kullanılan terim daha çok "it oğlu it" oarak Türkçeye çevriliyor.
 
Lavrov, böylece ABD başkanlarından Roosvelt'in ,Nikaragua'yı 1967-79 arasında ABD desteğiyle yöneten diktatör Anastasio Somoza için söylediği iddia edilen cümleyi tekrarlamış oldu.
 

 

Lavrov, Putin'in aldığı kısmi seferberlik kararıyla ilgili eleştiriler için "Ukrayna'da aşırı milliyetçi taburlara ve Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'ne dahil etmek amacıyla yıllardır kadınlar da dahil tüm yetişkin nüfus arasında topyekün seferberlik yürütülüyor" dedi.
 
Lavrov, Batı'nın Ukrayna'yı Rusya'nın güvenliğini tehdit edecek bir köprü başı olarak kullanmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.
 
Lavrov konuşmasını tamamlar tamamlamaz salondan ayrıldı.
 
23.9.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Nükleer savaşa ihtimal veriyor musunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi