Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Paralel ithalat: "Bazı ürünlerde fiyatlar yüzde 50 artabilir"

Rusya'da, dünya markalarının ürünlerinin distribütörler dışındaki şirketler tarafından doğrudan ithal edilmesine izin veren yasal düzenlemenin yankıları sürüyor.
 
Forbes analistleri, paralel ithalatın hayata geçirilmesinin ardından elektronik eşya fiyatlarının nihai tüketici için yüzde 50’ye kadar pahalanabileceğini öngördü.
 
Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın yayınladığı ve paralel ithalat kapsamına giren ürünler listesinde, Apple Watch, Xbox, Apple ve Samsung telefonların da dahil olduğu, 56 farklı kategoride ürünler yer alıyor.
 
Analiz hizmeti veren Telecom Daily ajansı genel müdürü Denis Kuskov, paralel ithalatın ürün fiyatlarında Ukrayna operasyonuna kıyasla yüzde 10-20 artışa yol açabileceğini söyledi.
 
Kuskov, Rusya’ya Kazakistan, Çin ve Türkiye üzerinden Apple ve Samsung ürünlerinin getirilebileceğine de dikkat çekti.
 
Infoline-Analitiki şirketi genel müdürü Mihail Burmistrov, “Ürünleri önce başka ülkeye, ardından Rusya’ya getirmek gerekecek. Lüks ürün fiyatları operasyon öncesine göre yüzde 50 pahalanabilir" dedi. 
 
Rusya’ya paralel ithalat kapsamında akaryakıt, ilaç, kıyafet, metaller, ayrıca Honda, Toyota, Jaguar, Bentley, Jeep, Land Rover, Volvo, Renault, Mercedes-Benz, BMW, Volkswagen, Lamborghini, Ferrari, Maserati, Aston Martin gibi markaların araçları da getirilebilecek.
 
9.5.2022
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi