Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Putin'den aşıda 'özgür irade' desteği

Rusya lideri Putin, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) Genel Başkanı Francesco Rocca ile video konferans yoluyla yaptığı görüşmede Rus yetkililerin koronavirüse karşı aşılama sorununun çözümünde zorlama değil ikna yolundan ilerlemeye çalıştıklarını söyledi.
 
Putin, “Gerçekten de bugün en önemli görev, halkın aşılanmasıdır ve biz bu konuda zorlama yolundan değil, ikna yolundan ilerlemeye çalışıyoruz. Aşının reddedilmesi ile ilgili önyargılarla bu şekilde mücadele etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
 
Sputnik'in haberine göre Putin, koronavirüsü yenmek için uluslararası düzeyde çabaları birleştirme çağrısında bulundu.
 
Rus lider, koronavirüse karşı zafer kazanmak için uluslararası düzeyde çabaların birleştirilmesi gerektiğini, aksi halde dünyanın tek bir bölgesinde bile aşılanma ile ilgili sorunlar nedeniyle yeni varyantların ortaya çıkmaya devam edeceğini belirtti.
 
Putin, “Bu hastalığı yenmek için hiç şüphesiz uluslararası düzeyde çabaları birleştirmek gerekiyor. Zira dünyanın bir bölgesinde bile yetersiz aşılama seviyeleriyle ilgili sorunlar gözlemlersek yeni varyantlar tekrar tekrar ortaya çıkacak. Aşı oranlarının yüksek olduğu ülkelerde bile” vurgusunu yaptı.
 
Rus koronavirüs aşısı Sputnik V’nin dünya ülkelerinde daha çok yaygınlaşabilmesi için Rusya’nın mümkün olan en kısa sürede Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) sertifika alması gerektiğine dikkat çeken Putin, şunları söyledi:
 
“Sputnik V aşımızın dünya çapında daha yaygın bir şekilde dağıtılabilmesi için DSÖ'den ilgili sertifikayı mümkün olan en kısa sürede almamız gerekiyor.”
 
5.12.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi