Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Ebeveynlerin en büyük korkusu...

Rusya'da sigorta şirketi Rosgosstrah'ın anketine katılan veliler çocukları için duydukları en büyük korkularını sıraladı. Buna göre, anne babaların en büyük korkusu yüzde 13'lük payla çocukların alkol ve uyuşturucunun pençesine düşmeleri oldu.
 
En çok dile getirilen ikinci korku yüzde 10'la çocukların hastalanması olurken, çocuk tacizcilerinin kurbanı olmaları yüzde 9'la üçüncü sırada yer aldı.
 
Ailelerin dile getirdiği diğer korkular arasında çocuklara iyi bir gelecek sağlayamamak, kaza geçirmeleri, onlara iyi bir eğitim verememek, büyüdüklerinde yanlış insanla evlenmeleri, çocukların anne-babaların hatalarını tekrarlamaları ve okulda zorbalığa maruz kalmaları var.
 
Çocukların öksüz ve yetim kalmaları, ya da büyüdüklerinde anne-babalarının bakımıyla ilgilenmemeleri telaffuz edilen korkular arasında sonlarda kaldı.
 
Ankette ailelere dile getirdikleri korkularla baş etmek için ne yaptıkları da soruldu. Anne-babaların yüzde 46'sı tehlikeler konusunda çocuklarını bilgilendirmeye çalıştıklarını beyan ederken, yüzde 15'i de "hiçbir şey" yapmadığını belirtiyor. Yüzde 13'lük bir kesimin aldığı temel önlem ise "çocukları sürekli göz önünde tutmak".
 
27.8.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi