Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Darp, soygun, haneye tecavüz düştü: Rusya'da suç artık 'dijitalleşti'

Rusya'da geleneksel suçların sayısı azalırken dijital suçların sayısı artıyor. İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı verileri haber yapan Nezavisimaya Gazeta, yılın ilk yarısında siber dolandırıcılık suçlarının genel suçlar içindeki payının arttığını yazdı. Habere göre, bugün Rusya topraklarında işlenen her 4 suçtan 1'i internet ya da bilgisayar ortamında işleniyor.
 
Ocak-haziran 2021 döneminde bakanlığın kayda geçirdiği siber suç sayısı 271 binin üzerinde. İşlenen bu suçların yüzde 57'lik bölümü Rusya yasalarının "ağır" olarak tanımladığı kategoride.
 
Siber suçların en çok artış gösterdiği federal bölgeler sırasıyla Çeçenistan, Dağıstan, Moskova ve Tula vilayetleri. Bütün bu bölgelerde artış oranı yüzde 100'ün üstünde.
 
Bakanlık yetkilileri ilk altı ayda cinayet ve cinayete teşebbüs suçlarının sayısında geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 7'lik bir düşüş gözlendiğine de dikkat çekiyor. Diğer fiziksel suç kategorilerinde de düşüş söz konusu. Yaralama yüzde 12, darp yüzde 19, soygun yüzde 21, haneye tevacüz yüzde 20 ve otomobil hırsızlığı yüzde 30 oranında azalmış durumda.
 
5.8.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Kovid-19 aşısı yaptırdınız mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi