Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Kazan'da Müslüman kadınlara özel 'direk dansı' kursu açıldı

Kazanlı Müslüman bir kadın, yine Müslüman kadınlara yönelik bir direk dansı (pole dance) kursu açtı. Tataristan 24 televizyon kanalının haberine göre, Leysan Dauletova adındaki kadının açtığı kursa erkeklerin girmesi ve içeride video çekimi yapılması kesinlikle yasak. Kursun, "ocalarının başka kadınlara bakmamalarını isteyen" kadınlar arasında rağbet gördüğü belirtildi. 

Kendisi de bir dansçı olan Daueltova, direk dansı pratiği yapılabilecek mevcut salonlara erkeklerin de girmesine izin verilmesinden hareketle, sadece kadınlara özel bir mekan açmaya karar vermiş. Dauletova öğrencilerinin kendilerini ya da kurs arkadaşlarını videoya çekerek sosyal medya sitelerine yüklemesine de yasak getirmiş.

Leysan Dauletova, direk dansını bir spor olarak gördüğünü ve kadınların formda kalmalarına yardımcı olmak için bu kursu açtığını söylüyor.

Televizyon kanalı, kursun karşısındaki camide görev yapan din adamlarına mikrofon uzatarak Dauletova'nın girişimi hakkında ne düşündüklerini de soruyor. Kanala konuşan din adamları, genç kadının önce kendilerine gelerek izin istediğini, kadınların bunu kocalarının başka kadınlara bakmamaları için istediğini, kendilerinin bir sakınca görmediğini belirttiklerini aktarıyor.


13.4.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi