Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Pandemide Rusların zararı dünya ortalaması üstünde, neler değişti?

Rusya'da koronavirüs pandemisi nedeniyle finansal zarara uğrayan tüketicilerin oranı 2020 eylülünden 2021 ocağına kadar iki kat arttı. NielsenIQ'nun eylül araştırmasında yüzde 27 olarak ölçülen oran ocak ayında yüzde 53'e yükseldi. Dünya genelinde ise bu ortalama yüzde 46 seviyesinde.
 
Araştırmada şu veya bu şekilde tasarrufa yöneldiğini belirten tüketicilerin oranı da Rusya'da yüzde 69 olarak bulundu. Alışveriş yaparken "yeter ki indirimli olsun, marka önemli değil" diyenlerin oranı da yüzde 62 çıktı. 
 
Market zincirlerinin daha ucuza sattığı kendi markalarını taşıyan ürünlere yönelenlerin oranı ise yüzde 37.
 
"İlgili raftaki en ucuz ürünü alıyorum" diyenlerin oranı ise yüzde 20.
 
Araştırmayı haberleştiren Kommersant gazetesinin görüşüne başvurduğu çeşitli sektör temsilcileri de tüketicinin en ucuza yönelme eğilimini doğruluyor. 
 
Gazprombank analisti Marat İbragimov ise ekonomik toparlanmaya paralel olarak tüketici etkinliğinin de canlanacağı görüşünde. İbragimov'a göre, ekonomik toparlanmanın başlaması için aşı kampanyasının başarıya ulaşması ya da pandemide üçüncü dalganın görülmemesi şart.
 
2.3.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi