Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

İşte İngiliz koronavirüsünün fotoğrafı

İngiltere'de ortaya çıkan ve daha bulaşıcı olduğu anlaşılan yeni Kovid-19 virsünün fotoğrafı, Rus bilim adamları tarafından çekildi. Novosibirsk Bilim Enstitüsü "Vector", aralık ayı başlarında İngiltere'de keşfedilen yeni koronavirüs türünün görüntüsünü dünyada ilk kez saptadı. Fotoğraf, Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu Rospotrebnadzor tarafından medyayla paylaşıldı. 

Resim, 100 bin kez büyütme kapasitesinde bir elektron mikroskobu ile çekildi. Uzmanların anlatımıyla, "Fotoğraf, yaklaşık 140 nanometre çapında yuvarlak bir viral partikülü gösteriyor. Ayrıca virüsün sivri uçlarını ve yüzeyinde yaklaşık 20 nanometre uzunluğundaki büyümeleri belirliyor."

Aşı da geliştiren "Vector" şirketinden bilim adamları, koronavirüsün bu türünün özellikleriyle ilgili devam eden çalışmanın bir parçası olarak fotoğrafı çekerken, "İngiliz" korona türünün yapısal özelliklerini  laboratuar hayvanları kullanarak araştırıyorlar.Rospotrebnadzor, "İngiliz" tipi koronavirüs mutasyonunun Vector tarafından geliştirilen EpiVacCorona aşısının etkinliğini etkilemediğini bildirdi.

İngiltere'de ortaya çıkan ve daha bulaşıcı olduğu belirtilen Kovid-19'un yeni türü Rusya'da ilk kez iki hafta önce bir hastada saptanmıştı.

25.1.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi