Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya'da en yüksek maaşlar

Rusya'da en yüksek maaşların verildiği bölgeler, doğal kaynak zengini Çukotka, başkent Moskova ve Yamalo-Nenets olarak açıklandı. Yine ülkenin kuzeyinde ve uzak doğusunda yer alan doğal kaynak zengini Nenets, Magadan ve Sahalin de maaş ortalamasının ülke ortalamasının çok üstüne çıktığı bölgeler arasında.
 
RİA'nın araştırmasına göre, Çukotka'da çalışanların yüzde 40'ı en az 100 bin ruble maaş alıyor (1320 dolar). Bölgede maaşı 15 bin rublenin (1560 TL) altında kalanların oranı ise sadece binde 7. 
 
Maaşı 100 bin ruble sınırının üstünde kalanların oranı Yamalo-Nenets'de yüzde 35, Moskova'da yüzde 31,6, Magadan'da yüzde 27,3, Nenets Özerk Bölgesi'nde yüzde 25,8 ve Sahalin'de yüzde 21,9.
 
Kuzey başkenti St. Petersburg'da ise bu oran yüzde 13,5.
 
Rusya genelinde ise söz konusu oran yüzde 7,9'da kalıyor. Analistler bu göstergenin son bir yılda 0,9 puan arttığına dikkat çekti.
 
Federal bölgelerin yarısında ise 100 bin rublenin üzerinde maaş alan çalışanların oranı sadece yüzde 2,6. Oranın en düşük olduğu bölgeler yüzde 1'lik değerle Mordoviya, Kabardey-Balkarya ve İvanono.
 
25.11.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi