Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da devir değişiyor: "Online ticaret 3 yılda 4 kat büyüyecek"

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, önümüzdeki 3 yıl içerisinde e-ticaretin perakende içindeki payının yüzde 19'a kadar yükseleceğini öngörüyor. Bakanlığın İç Ticaret Departmanı Başkan Yardımcısı Sergey Lobanov, 2024 yılı için öngördükleri e-ticaret hacminin 7 trilyon rublenin üzerinde olduğunu açıkladı (92 milyar dolar).
 
Lobanov'un açıklamasına göre, söz konusu miktar 2019 itibarıyla 2 trilyon ruble seviyesinde. Geride bıraktığımız yıl internet üzerinden gerçekleşen ticaretin hacmi yüzde 22 oranında artış gösterdi.
 
Lobanov, uzaktan çalışma rejiminin yaygınlaşmasıyla birlikte e-ticaretin daha da gelişmesini umduklarını dile getiriyor.
 
Data Insight'ın yayınladığı tahmin de bakanlık verilerine paralel. Buna göre, Rusya e-ticaret pazarı 2019-2024 arasında her yıl ortalama yüzde 33,2 oranında büyüme kaydedecek. Şirketin üç yıl sonrası için öngördüğü pazar büyüklüğü de 7,2 trilyon ruble. Bu ise e-ticaretin 3 yılda 4 kat büyümesi demek.
 
E-ticareti büyütecek etkenler arasında yeni müşteriler, evden çalışma alışkanlığının yaygınlaşması, alışveriş sıklığın artması, hızlı tüketim ürünleri satışının artması ve son olarak alım gücünün düşmesi sıralanıyor.
 
27.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi