Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"Türkiye S-400 sistemlerini neden aldı?"

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi'nin Enformasyon Politikası Komisyonu Başkanı, senatör Aleksey Puşkov, Telegram hesabından yaptığı açıklamada Türkiye’nin S-400’leri satın alma nedeninin “askeri değil siyasi” olduğunu savundu. 

 
Puşkov, ABD’den gelen baskıya rağmen bu anlaşma yapılarak Türkiye’nin NATO içindeki özel yerinin gösterildiğini söyledi.  Rus senatör, ayrıca bu adımın "ittifaktan bağımsız bir dış politika konusunda gerçek bir uygulama” olduğunu belirtti. 
 
Ancak Puşkov, Ankara’nın S-400 satın almasından sonra “resmi Batılı partnerlerin” Erdoğan’la olan ilişkilerinin değiştiğini vurguladı.

Rus senatör, buna karşılık Türk liderin eylemlerinin Rusya ile olan “belli bir çizgide olmayan  ve çelişkiler taşıyan, buna rağmen kalıcı olan partnerliği güçlendirdiği” vurgusunu yaptı. Puşkov’a göre S-400 alımı Türkiye’nin uluslararası otoritesini de güçlendirdi.
 
Kremlin Sözcüsü Peskov da son açıklamasında Rusya ile Türkiye arasında görüş ayrılıkları bulunduğunu, ama bunun ABD ile kadar fazla olmadığını, iki ülke arasında işbirliği potansiyeli olduğunu vurgulamıştı.

23.10.2020
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi