Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Okullar tatil, teneffüs Türkiye'de

Moskova’da salgın nedeniyle okulların iki haftalığına tatil edilmesi ve fiyatlardaki düşüş sonrası Türkiye ve Rusya sahillerine tur rezervasyonlarında büyük artış yaşandı. RBC’ya bilgi veren tur operatörleri, ekim ayının ilk yarısı için Türkiye turlarının tamamına yakınının satıldığını, ülke içi sahillere de yoğun talep olduğunu söyledi.

Online-Torr şirketinin müdürü İgor Blinov, “Okulların tatil edildiğinin açıklandığı 29 Eylül günü, Türkiye’ye çocuklarla gidilen tur paketlerinin satışında 4,5 kat artış oldu” bilgisini verdi. 
 
Rusya Tur Operatörleri Birliğinden (ATOR) yapılan açıklamada, yılın bu döneminde yapılan tur rezervasyonlarının sayısının bazı destinasyonlarda geçen seneden fazla olduğu belirtildi. 3-11 Ekim tarihleri için Türkiye tur paketlerinin tamamına yakınının satıldığı, Krasnodar ve Kırım’daki otellere talebin de arttığı ifade edildi. 

Uçak bileti satış sitesi Aviasales.ru'da 5-18 Ekim tarihli uçuşlar için yapılan aramalarda yüzde 40 artış olduğu, en fazla Rusya, Türkiye, Mısır, Kazakistan ve Maldivler biletleri için arama yapıldığı belirtiliyor.

Onetwotrip şirketi yetkilisi Yelena Şelehova, yapılan arama sayısının arttığı, ancak yurt dışına uçak billeti satışlarının henüz geçen yılki seviyeye ulaşmadığı bilgisini verdi.

Fiyatlar ne durumda? 

Rusya Tur Operatörleri Birliği, fiyatlardaki düşüşün de sonbahar turlarına olan ilgiyi artırdığına dikkat çekti. İnturist şirketi yetkilisi, Türkiye'deki otellerde fiyatların geçen yıla göre yüzde 30 düştüğünü söyledi.

Okulların tatil edilmesi sonrası fiyatların yüskeldiğini belirten Online-Tour yetkilisi İgor Blinov ise, Türkiye'de dört yıldızlı bir otelde iki yetişkin, bir çocuk için haftalık tur fiyatının 85 bin rubleden (yaklaşık 1100 dolar) başladığını, okullar tatil olmadan önce bu fiyatın 25 bin ruble daha düşük olduğunu belirtti. 

Aviasales'in verilerine göre, Rusya içinde ortalama uçak bileti fiyatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 düşüşle 4 bin 900 rubleye gerilerken, Türkiye uçuşlarında ise bu rakam yüzde 12 artarak, 15 bin 200 rubleye yükseldi. 

Moskova’da koronavirüs vaka sayısının artışa geçmesi üzerine, okullar 5 Ekim'den itibaren iki hafta süreyle tatil edilmişti.

1.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi