Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Elit ofis kiralarında dünya şehirleri sıralaması: Moskova'da düşüş yok

Avrupa'da elit ofis kiralarının en yüksek olduğu 4'ncü şehir Moskova oldu. Uluslararası ticari emlak acentesi Knight Frank'ın verilerini haberleştiren Kommersant gazetesi, yer sahiplerinin henüz müşteri sıkıntısı çekmediğini ve bu yüzden kiralarda indirime gitmediğini yazıyor. 

İlk çeyrek itibarıyla şehirde elit ofislerin metrekare başına yıllık kirası 795 dolar olarak hesaplandı (55 bin 800 ruble). Bu ortalama ile Moskova, Avrupa'da Londra (1540 dolar), Paris (967 dolar) ve Zürih'in (827 dolar) ardından dördüncü sırada yer aldı. Bu alanda dünya lideri ise 2 bin 200 dolarlık ortalamayala New York.

Kommersant Mayıs sonuna doğru Moskova'daki elit ofislerde boşluk oranının yüzde 8,3'e yükseldiği bilgisini de paylaşıyor. Bu ise Mart ayına kıyasla yarım puanlık bir artış demek. St. Petersburg'da boş duran ofis oranı ise yüzde 3,3. Gazetenin bu verileri temin ettiği JLL yetkilileri, oranların artmaya devam edeceği görüşünde.

3.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi