Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Özel Sayfa

Rusya'da Bolşoy'dan Uma2rman konserine: Neler online ve ücretsiz?

Tüm dünyada olduğu gibi Rusya'da da tiyatrolar, müzeler, sinema ve konser salonları kapalı. Ancak pek çok topluluk ve servis, kültürel etkinliklere online erişim imkanı sağlıyor. İzvestiya gazetesi de okurları için 10-16 Nisan tarihleri arasında evden online takip edilebilecek etkinleri sıraladı. En güzeli, gösteri biletleri yüzlerce dolardan satılan Bolşoy Tiyatrosu'nun cuma akşam saat 19.00'da başlayan ücretsiz "Fındıkkıran" balesi oldu.

Rusya merkezli dijital seyir platformu more.tv geçici bir süreliğine ücretsiz içerik sağlıyor. Platformda film ya da dizi izlemek için SIDIMDOMA promo kodunu kullanmak yeterli. Ünlü yönetmen Fyodor Bondarçuk'un yeni filmi Vtorjeniye (İşgal) de ücretsiz izlenebilecek içeriklerden bir tanesi.

Ünlü müzik grubu Uma2rman da Nisan ayında bir konserini online erişime açtı. 13 Nisan saat 19:00'da başlayacak konser Yandex.Efir üzerinden yayınlanacak. Konserden elde edilen gelirler koronavirüs ile mücadelede kullanılacak.

Ünlü Bolşoy Tiyatrosu da tarihinde ilk kez klasikleri online erişime açtı.  Gösteriler tiyatronun Youtube kanalı üzerinden izlenebilir.

Bazı Rus sergi salonları de içeriklerini online erişime açtı. Lumiere Kardeşler Fotoğraf Merkezi, Yahudi Müzesi ve Hoşgörü Merkezi güncel sergilerini internet üzerinden erişime açan sanat merkezlerinden.

10.4.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi