Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rus uzman: "Bizim S-400’lerimiz bizim SU-24’lerimizi vurabilir mi?"

"Erdoğan, 2023 yılına kadar Suriye’nin kuzeyi ile Irak’ın kuzeyinin Türkiye’ye ait olması gerektiğini söylüyor." Rusya'da Türkiye'ye karşı eleştirileri ile öne çıkan Orta Doğu ve Orta Asya Araştırmaları Merkezi Müdürü Semen Bagdasarov, İdlib'deki gelişmeleri Komsomolskaya Pravda gazetesine yorumladı: 

"Uzun süredir şunu göstemeye çalışıyorum: Türkiye ile olan tüm bu oyunlar, sadece geçici bir durum. Erdoğan, defalarca üstüne basarak söylediği prensiplerine göre davranıyor. Suriye’de rejimi değiştirmek istediğini ve Esad’ın devrilmesi gerektiğini açıkladı. 2023 yılına kadar Suriye’nin kuzeyi ile Irak’ın kuzeyinin Türkiye’ye ait olması gerektiğini söylüyor. İmparatorluk prensibi. 

Hayatını kaybeden Türk askerlerinin Türk ordu birliklerine dahil olmadığı, Esad’ın savaştığı grupların içinde oldukları doğru. Esad'ın savaştığı tüm oluşumların Türk danışmanları var. 

İran’daki iç karışıklıklar göz önünde bulundurulduğunda, İdlib’deki İran oluşumlarının azalması bekleniyor. Süleymani’nin öldürülmesinin ardından Tahran’da durum karışık. Ankara bunu hesaba katıyor. Türkler, Rusya’nın da güçlerine takviye yapmayacağını düşünüyor. Bu durumda bölgede tek reel güç, Kürt oluşumları olacak. 

“Erdoğan imparatorluk söylemleriyle ayakta” 

Erdoğan zor durumda. Türkiye’de milliyetçi parti ile koalisyonu var. Türk milliyetçilerinin lideri Şam’a girmek istiyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de seçimlerde kimim zafer kazandığını hatırlayın. Erdoğan imparatorluk söylemleriyle ayakta duruyor. 

‘Bizim S-400’lerimiz bizim SU-24’lerimizi vurabilir mi?’ Henüz hayır. S-400 nisanda tam aktive olacak. Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, S-400 dışında Rusya’dan teknoloji de satın aldıklarını söyledi. Buna ne dersiniz?”

29.2.20202

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi