Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Ruslar dünyayı televizyondan izliyor, internet geriden takipte

Rusya'da devlete bağlı kamuoyu yoklama kuruluşu VTsİOM, halkın haberleri hangi kaynaktan almayı tercih ettiği sorusunu mercek altına alan bir anket düzenledi. Buna göre, Rusya vatandaşlarının yüzde 47'lik bölümü siyasal ve toplumsal gelişmeleri televizyondan takip ediyor. Haber kaynağı olarak sosyal ağları ve blogları işaret edenlerin oranı ise yüzde 42.
 
Birden fazla cevabın seçilebildiği ankette yüzde 40'lık bir kesim haberleri "insanlarla konuşarak" öğrendiğini beyan ederken, katılımcıların yüzde 36'sı gelişmeleri "haber, analiz ve resmi internet sitelerinden" izliyor. Yerel televizyon kanallarını takip edenlerin oranı yüzde 31.
 
Ankette katılımcılara "ana haber kaynakları" da soruldu. Televizyonu ilk sıraya koyanların oranı yüzde 42, buna karşın öncelikle sosyal medya ve blogları takip ettiğini belirtenlerin oranı yüzde 21. Yüzde 20'lik bir kesimin öncelikli haber kaynağı "haber, analiz ve resmi internet siteleri".
 
VTsİOM analistleri, katılımcıların yaşı arttıkça haber kaynağı olarak televizyonun öne çıktığına, genç yaş grubunda ise internet kaynaklarının ağır bastığına dikkat çekiyor.
 
24.9.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında bir savaş çıkabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi