Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

"İşsiz zenginler"e: Nereden buldun?

Rusya’da varlıklı kesimin kayıt dışı gelirlerinin ortaya çıkarılması için yeni bir pilot proje başlatıldığı duyuruldu. Moskovski Komsomolets gazetesinin haberine göre, Saratov Vali Yardımcısı Roman Busargin, "hiçbir resmi geliri olmamasına rağmen milyoner hayatı süren" vatandaşların gelirlerinin kayıt altına alınması için yeni denetimlere başlandığını açıkladı. 
 
Öncelikle, resmi olarak çalışmayan ancak pahalı ürünler satın alan kişilere yönelik denetimlerle başlanacağını belirten Busargin, sadece Engels ilçesinde, lüks tüketim yapan en az 40 “işsiz” vatandaşın saptandığını aktardı.
 
Bu kişilerin resmi herhangi bir iş faaliyeti olmamasına rağmen sadece geçen yıl onlarca milyon rublelik mülk satın aldıklarına işaret eden Vali Yardımcısı, bu kaynakların yasal olup olmadığının artık güvenlik güçleri ve vergi organları tarafından kontrol edileceğini kaydetti. 
 
Projenin ülke geneline de yayılabileceğini tahmin eden uzmanlar, Rusya’da kayıt dışı ekonominin hacminin 300 milyar dolar civarında olduğuna dikkat çekiyor.
 
16.9.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2021 yılında işleriniz geçen yıla kıyasla...©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi