Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Sıcaklık +20 derece, Moskova'da kaloriferler bugün yanmaya başlıyor!

Meteoroloji bu hafta Moskova'da "pastırma yazı" ve 20 derece civarında sıcaklık müjdelerken, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin pazartesiden itibaren başkentte kaloriferlerin "acilen" yanmaya başlayacağını duyurdu.

"Tüm şehrin belediye tarafından merkezi kalorifer sistemi ile ısıtıldığı Moskova’da koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl ısıtma sezonu erken başladı. Belediye, bugünden itibaren çoğu 65 yaşın üstündekiler olmak üzere,  2 milyondan fazla kişiye evde kendilerini karantinaya alma çağrısı yapmıştı. 

Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, 28 Eylül Pazartesi gününden itibaren kentte ısıtma sezonunun başlayacağını duyurdu. 

Sobyanin koronavirüs vaka sayılarındaki artış nedeniyle, emeklilere ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara bugünden itibaren evden çıkmama çağrısı yaptığını, bu grupta olan 2 milyona yakın Moskovalının üşümemesi ve "maksimum konfor içinde evde oturması" için kaloriferlerin hemen yakılacağını ilan etti. 

Sobyanin, normalde Sovyet devrinden kalan normlara göre sıcaklık 5 gün üst süte  8 derece ve altında olunca başlayan merkezi ısıtma sezonunun bu yıl bu kriter beklenmeden daha erken açılacağını açıklamıştı.

28.9.2020
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi