Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

En ucuz uçak bileti hangi gün?

Online rezervasyon servisi Momondo.ru uçak biletlerini ucuza satın almak için en ideal ödeme gününün salı olduğunu açıkladı. Ödeme yapmak için en kötü günler ise cumartesi ve pazar.

Servis, Avrupa'daki şehirlere ucuz bilet almak için en ideal tarihi, uçuştan 63 gün öncesi olarak belirledi. Diğer destinasyonlara ucuz bilet almak isteyenler içinse bu süre 51 gün. 

Momondo analistleri, bu şekilde bilet harcamalarında yüzde 56 ve 42 oranında tasarruf sağlamanın mümkün olduğuna dikkat çekiyor. Dahası, Krasnodar, Lizbon, Mineralnıye Vodı, Tokyo, Los Angeles ve Nha Trang gibi destinasyonlara tarihten bağımsız olarak hemen her zaman ekonomik fiyatlarla uçmak olanaklı.

Uzmanlar otel rezervasyonu için en ideal tarihin ise seyahatten 4 ay önce olduğunu belirtiyor. Avrupa'da bu süre 118, diğer kıtalarda 115 gün. Bu şekilde sağlanabilecek tasarruf oranları sırasıyla yüzde 49 ve 69.

En çok tasarruf imkanı sunan uçuş noktaları ise Roma, Belek, Antalya, Denpasar, Bankok ve Şarm el Şeyh.

27.11.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi