Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Putin: "Mağaralara geri döneriz..."

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, karbon salınımı yapmadan enerji üretmenin "insanlığı  tarih öncesi dönemlere göndereceğini" söyledi.  Rusya devlet bankası VTB'nin düzenlediği bir forumda konuşan Putin, "Enerji üretimini sıfıra indirme fikirleri ortaya atıldığında veya güneş ile rüzgar gücü kullanılması için kampanyalar yapıldığında insanların tekrar mağaralara dönebileceğini düşünüyorum, çünkü hiçbir şey tüketmeyecekler" dedi.

Moscow Times'ın aktardığına göre birçok ülke güneş ve rüzgar enerjisi üretimi için ciddi girişimlerde bulunurken, bu trend Rusya'da kendini göstermedi.

"Teknoloji şu an öyle bir durumda ki basitçe söylemek gerekirse hidrokarbonlar, nükleer enerji ve hidrogüç olmadan medeniyeti korumayı başaramayız" diyen Putin, iklim değişikliğiyle mücadele için karbon enerjisi üretmeme fikrine de karşı çıktı. Rusya lideri bazı kişilerin "insanların aklına girerek" bu durumu çıkarları için kullanmaya çalıştığını ifade etti. (t24)

21.11.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi