Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Turizmciler: "İkinci tatil imkanı yok, uçuşlar başlasa da kurtarmaz"

Rusya uluslararası uçuşları iki aşamada başlatmaya hazırlanırken, yurt dışı turlarının başlamasının sektör açısından yaz sezonunu “kurtarmaya” yetmeyeceği görüşü hakim. İzvestiya gazetesinin konuştuğu Rus turizmciler, sınırları açma kararının olumlu bir gelişme olduğunu, ancak güvenli ülkeler listesine Rus turistler arasında popüler olan destinasyonların da eklenmesini umduklarını söyledi.

ANEX Tour yetkilileri, "Turistlerin imkanlarını da dikkat almak lazım. Büyük bölümü zaten Rus sahillerine gitti. Onlar için ikinci kez tatil yapmak imkansız olacak. Halkın geliri düştü, ya ekonomik tatil peşindeler ya da hiç gitmiyorlar. Bu nedenle seferler başlasa bile talep patşaması beklemek zor" dediler.

TUI Russia Genel Müdürü Taras Demura, “13 ülkenin kriterleri karşılamasına memnun olduk. Ancak Rus turistler arasında popüler olan ülkelerin de listeye eklenmesi, sınırlamalar nedeniyle büyük zarar gören turizm sektörüne destek olur. Ayrıca çok sayıda Rusya vatandaşı sahillerde tatil yapabilir. Ülkemizdeki sahillerin kapasitesi sınırlı, yaz sezonu kısa” dedi.

Rozovıy Slon adlı turizm acentesinin müdürü Aleksan Mkrtçyan, sınırların açılmasının, kapasitelerinin üzerinde hizmet veren Rus sahillerini rahatlatacağını belirtti. Rus turizmci, ülkenin güneyindeki otellerin tamamen dolduğu ve fiyatların yüzde 50-100 arasında arttığı bilgisini verdi. 

Mkrtzyan, “Türkiye’ye uçuşlar başlasa bile, bu artık sezonu büyük ölçüde kurtaramaz” ifadesine bulundu. 

1001 Tour adlı şirketin yetkilisi Marya Leşçeva ise “Rusya’daki otellerin çoğunda sezonun geri kalanı için boş yer kalmadı. Anapa, Soçi, Kırım otelleri tamamen dolu. Talep çok yüksek, ancak satacak bir şey kalmadı” diye konuştu.

13.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi