Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Putin'den teşekkür: "Referandumda 'Hayır’ oyu kullananları da anlıyorum"

 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, anayasal düzenlemelere ilişkin oylamaya katılan Rusya vatandaşlarına teşekkür etti, ‘hayır’ oyu kullananları anladığını belirtti. Putin, “Halkın güvenini haklı çıkarmak için her şeyi yapmalıyız” dedi.


Rusya’da dün anayasal düzenlemelere ilişkin halk oylamasında sandıktan yüzde 77.9 ‘evet’, yüzde 21.2 ‘hayır’ oyu çıkmasının ardından Putin, halka teşekkür etti.

“Çalışmaya başlamadan önce, Rusya vatandaşlarına şükranlarımı iletmek istiyorum. Desteğiniz ve güveniniz için teşekkürler” diyen Putin, oylamanın sonucunun halkın büyük kısmının yönetimin daha iyi çalışabileceğine inandığını gösterdiğini ifade etti.

Sovyetler Birliği’nin dağılmasından bu yana çok az zaman geçtiğini belirten Putin, “Modern Rusya elbette ki henüz oluşum aşamasında. Siyasi sistem, ekonomi, vesaire de dahil olmak üzere, bu hayatımızın tüm alanları için geçerli bir durum” dedi.

Birçok konuda hâlâ çok hassas durumda olduklarını belirten Putin, birçok şeyin aceleyle yapıldığını ifade etti.

Putin, “İçeride istikrara ve ülkemizi, tüm kurumlarını güçlendirmek için zamana ihtiyacımız var” dedi. (Sputnik)

2.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi