Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya "altın vize" çalışmaları

Rusya yabancılara yatırım karşılığı oturma ve çalışma izni verilmesi için uygulanan kriterleri belirlemek için çalışma başlattı. Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni tasarı, emlak alımının yanı sıra devlet tahvillerine, Rus şirketlerine yatırım yapan ya da Rusya'da iş kuran yabancı ülke vatandaşlarına da "altın vize" verilmesini öngörüyor.

Konuyu haberleştiren RBC gazetesi, bakanlığın hazırladığı tasarının henüz son halini almadığını ve kriterlerin daha da genişletilebileceğini yazıyor. Tasarının diğer bakanlıklarla yapılacak eşgüdüm çalışmasının ardından Ocak 2021'de hükümetin önüne gelmesi planlanıyor.

Ancak uzmanlar altın vize projesinin Rusya'ya yatırım çekmekte başarılı olabileceği konusunda şüpheli.

Danışmanlık şirketi FBK'dan Roman Kenigsberg, dünya genelinde altın vize türü uygulamalara başvuran iş insanlarının öncelikle yatırımlarını korumanın yanı sıra yasal güvence, kaliteli sağlık hizmetlerine ulaşım, çocuklar için iyi bir eğitim imkanı aradığını ve Rusya'nın bu konularda pek de kuvvetli bir ülke olmadığını söylüyor.

(Fotoğraf: Andrey Lyubimov)

3.6.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi