Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova restoranlarında korona önlemleri: Her 3 saatte yeni maske

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor), koronavirüs salgınına yönelik tedbirler nedeniyle Moskova’daki restoranlardan güvenlik önlemlerinin artırılmasını istedi.

Vedomosti gazetesinin haberine göre, Rospotrebnadzor, Moskova’daki restoranlardan personellerinin tıbbi maske takması ve kapıların kollarının dezenfekte edilmesi talebinde bulundu.

Rospotrebnadzor’dan restoranlara gönderilen yazıda, müşterilerle ilgilenen personellerin tek kullanımlık tıbbi maske takmaları ve maskelerin her üç saatte bir değiştirilmesi gerektiği belirtildi.

Kurum ayrıca restoran çalışanlarının cilt antiseptikleri kullanmalarını, restoranların yemek salonlarının her gün sabah ve akşam olmak üzere iki kere, kapıların kollarının saat başı dezenfekte edilmesini, bulaşıkların 90 dakika oyunca en az 65 derece sıcaklıkta suyla yıkanması istendi. 

Japonya'da Diamond Princess yolcı gemisinde karantina alınan yolculardan ülkeye getirilen Rusya vatandaşları içinde üç kişide koronavirüs saptandı. Rusya'ya bağlı Tataristan'ın başkenti Kazan'da yaşayan üç kişinin virüs taşıdıklarını Rusya resmi makamları teyit etti. 

Tataristan'a Japonya'dan sekiz yolcu döndüğü açıklanmıştı. Yolcular Vladivostok'ta karantinaya alınmıştı. 

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor),  salgın nedeniyle Rus vatandaşlarına İtalya, Güney Kore ve İran’a seyahat etmeme tavsiyesinde bulunmuştu.

27.2.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi