Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

"SSCB okulları mükemmeldiyse...."

Sberbank Yönetim Kurulu Başkanı ve "eğitim gönüllüsü" German Gref, Doğu Ekonomi Forumu 2019 kapsamında düzenlenen "Geleceğin Okulu: Dünya nereye gidiyor?" başlıklı panelde çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Gref konuşmasında çağdaş Rusya'nın eğitimini de şekillendiren Sovyet sistemini eleştirdi.

Gref, "Sık sık Sovyet okullarının çok iyi okullar olduğu yönünde iddialar duyuyorum. Peki madem Sovyet okulları mükemmeldi, o zaman neden diğer her şey çok kötüydü?" diye sordu.

Sberbank başkanı, sınıf-ders odaklı standart eğitimden sanal platformlarda kişiye özgü eğitim sistemine geçişi desteklediğini söyledi. Gref'e göre mevcut sistem çocukları "sakatlayarak" mezun ediyor.

Gref ayrıca kişisel amaçlarından birinin "sınavları yok etmek" olduğunu ifade etti. Sberbank başkanına göre öğrencilerin sınav korkusu eğitim sürecini sekteye uğratan unsurların başında geliyor. Son olarak, German Gref, kendi ücretsiz eğitim platformunun 1 Eylülden itibaren 15 okulda test rejiminde faaliyet göstermeye başladığını açıkladı.

Öte yandan, insan kaynakları portalı SuperJob'ın düzenlediği bir anket, Rusyalıların yüzde 58'inin sınavların kalkmasına karşı olduğunu ortaya koydu. Katılımcıların sadece yüzde 28'i bunun iyi bir fikir olduğu görüşünde. Gazeta.SPb portalı, sınavların Sovyet dönemindeki gibi daha sıkı hale getirilmesini savunanların da az olmadığını yazıyor.

7.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi