Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

İsviçre'deki Rus hesapları paylaşımda

Yıllarca "gizli servetlerin sağlam adresi" olarak ünlenen İsviçre artık Ruslar için güvenli liman değil. İsviçre hükümeti sonbaharda Rusya vatandaşlarının bu ülkedeki bankalarda açtığı hesaplara dair bilgileri, Rusya Federal Vergi Servisi FNS'in erişimine sunmaya başlayacak. İki ülke arasındaki bilgi paylaşımı daha sonra otomatik rejimde devam edecek. Yani Rus yetkililerin belirli bir bilgi için özel talepte bulunmasına gerek olmayacak.

Uygulama sayesinde, Rusya vatandaşlarının FNS'e sunduğu gelir beyanlarının doğru olup olmadığının kontrol edilebilmesi umuluyor. 

Ancak Kommersant gazetesine konuşan kaynaklar, geçtiğimiz yıl İsviçre'nin bilgi paylaşacağı haberlerinin basına yansımasından sonra pek çok yatırımcının İsviçre bankalarındaki hesaplarını kapattığına, ya da mükellefiyetlerini (rezidentsiya) başka ülkelere taşıdığına dikkat çekiyor.

Gazeteye göre, Rusların hesaplarını taşıdığı bu ülkeler Güney Kıbrıs, Monako ve Birleşik Arap Emirlikleri. Haberde eski Rus ajanı Skripal'e yönelik suikast girişiminden bu yana Rusya ile arasında soğuk rüzgarlar esen İngiltere'nin Rus maliyesi ile bilgi paylaşımını kestiği bildiriliyor.

Rusya'nın 58 ülke ile mali bilgi paylaşım anlaşması var.

2.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi