Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da ofisler yeniden revaçta: Kiralarda son durum ne?

Moskova’da salgında uzaktan çalışma uygulaması nedeniyle kiralık ve satılık ofislere azalan talep son dönemde yeniden yükselişe geçti. JLL şirketinin verilerine göre, başkentte kiralanan ve satılan ofislerin toplam alanı geçen sene iki katına çıkarak 1,4 milyon metrekareye yükseldi.
 
JLL uzmanı Vladislav Fadeyev, kaliteli ofislerde açık olmasının ve birçok şirketin kent merkezine taşınma isteğinin ofislere talebi artırdığını söyledi.
 
Business FM’e değerlendirmede bulunan uzman, “Birçok şirket hibrit çalışma düzenine geçti. Birkaç gün ofiste, birkaç gün evlerde çalışıyorlar. Gerek duyulan ofislerin formatı da değişti. Daha çok görüşme odası, daha büyük alana sahip, esnek çalışma alanları olan ofislere ihtiyaç duyuluyor” dedi.
 
Salgının ilk dönemlerinde ofis kiralama ve satın alma planlarının ertelenmesinin de bugün talebi artırdığını belirten Fadeyev, bu yıl da başkentte ofislere talepte yüzde 10 artış beklendiğini söyledi.
 
Şirketin verilerine göre, Moskova’da “premium” sınıf ofislerin metrekare kirası 55 bin rubleyi bulurken, bu rakam “business” kategorisinde 40 bin, B sınıf ofislerde 25 bin ruble.
 
28.1.2022 
 
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi