Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Moskova'da cami önünde erotik fotoğrafa imamdan ders gibi tepki

Rusya’da Müslümanların en büyük ibadet yeri olan Moskova Merkez Camii önünde bir blogger kadının iç çamaşırlı fotoğraf çektirdiği sahnelere sosyal medyada büyük tepki toplarken, en sağduyulu yorum caminin imamı İldar Alyautdinov’dan geldi. 
 
Alyautdinov, olayı “inananların duygularını incitmek isteyen yeni bir provokasyon” olarak niteledi ve “Tahriklere kapılmamak gerekir, resmi makamlara gerekli şikayeti yapıyoruz, hukuken gereken neyse yapılır” dedi.
 
İnsanların ister cami, ister kilise olsun, ibadet yerlerinin içinde ve çevresinde saygılı davranmaları gerektiğini söyleyen imam, “Zaten çok zor zamanlardan geçiyoruz. Koronavirüs salgını, siyasi ve ekonomik zorluklar yaşıyoruz. Neden insanların zihinlerini bulandıracak başka sorunları buna ekleyelim? Bu videoyu bize gönderip tepki vermemizi söyleyen çok sayıda Müslüman var. Biz güvenlik makamlarına gerekli şikayette bulunacağız, sorumlu kişi bunun hesabını versin” diye konuştu.
 
Alyautdinov, herkesin Rusya Federasyonu gibi çok uluslu bir devlette barış ve uyum içinde yaşaması gerektiğini vurgulayarak, "Provokasyonlar kimse için hayırlı bir sonuca yol açmaz” dedi.
 
Moskova Merkez Camii'nin fonunda iç çamaşırıyla fotoğraf çektiren blogger kadının video görüntüleri internette yayınlanınca çok sayıda tepki çekmişti.
 
Daha önce de bazı kiliselerin önünde benzer video çekimleri tapki toplamıştı. 3 Kasım'da Moskova’da bir mahkeme, Kremlin'in fonunda yarı çıplak fotoğraflar çektiren bir blogger kadın hakkında 14 gün tutuklama kararı vermişti.
 
St. Petersburg’da ve Moskova’da da benzer olaylar yaşanmış, haklarında soruşturma açılan bloggerlar suçlarını kabul ederek özür videoları yayınlamışlardı.
 
20.1.2022
 
 
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi