Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da şirketler mahkemelik: 14 milyar dolarlık dava açıldı

Skolkovo İşletme Okulu'nun yatırım şirketi A1 ile ortaklaşa hazırladığı iş dünyası uyuşmazlık endeksi yılın ikinci çeyreğinde 2,21 değerine ulaşarak rekor kırdı. Konuyu haberleştiren RBC gazetesi, endeks değerinin ilk çeyrekte de 1,96 olarak hesaplandığını yazıyor.
 
En çok uyuşmazlık yaşanan bölgeler Tuva, Moskova, Hakasya, St. Petersburg ve Kırım şeklinde sıralanıyor. Analistlere göre, endeks değerindeki artış bazı sektörlerdeki "pazar paylaşımı mücadelesi ve kuşak değişimi" ile bağlantılı.
 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan bir uzman, şirketlerin birbirlerine açtığı davalara konu olan para miktarının ilk kez 1 trilyon ruble (14 milyar dolar) sınırını aştığına dikkat çekiyor.
 
Buna göre, pandemi nedeniyle piyasadan çekilmek zorunda kalan şirketlerin yerini almak için birbiriyle rekabet eden çok sayıda şirket var.
 
Bir başka analist de pandemi nedeniyle rafa kaldırılan çekişmelerin yeniden gün yüzüne çıktığı görüşünde.
 
Rusya'da iş mahkemeleri pandemi döneminde bazı davaların görüşülmesini ertelemişti. Analistin beklentisi yıl sonuna doğru mahkemelere yansıyan uyuşmazlık sayısının azalacağı ve durumun normale döneceği yönünde.
 
23.9.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2021 yılında işleriniz geçen yıla kıyasla...©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi