Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Moskova'da inşaatçılar arsa avında

Moskova’da konut inşaatlarındaki hızlı artış, daha öne rağbet görmeyen arsaları da değerli hale getirdi. Level Group'un, kentin güneybatısında, 40 bin metrekarelik konut inşaatı yapmaya elverişli bir arsayı satın aldığı yazıldı. 
 
Profzoyuznaya Caddesi’nde dört yıl önce inşaat şirketlerinin ilgilenmediği ve başlangıç fiyatı 250 milyon ruble olan arsanın bugünkü fiyatının ise 1,2 milyar rubleye kadar çıktığı belirtiliyor.
 
Kommersant’ın haberine göre, Moskova’da bugüne kadar 11 inşaat projesi hayata geçiren Level Group’un inşa ettiği konutların toplam alanı 150 bin metrekare.
 
Colliers şirketinin partneri Vladimir Sergunin, bu arsa üzerinde 35-40 bin metrekarelik konut inşa edilebileceğini, dairelerin satışından 10-12 milyar ruble gelir elde edilebileceğini aktardı.
 
Knight Frank analisti Olga Şirokova, Moskova’da konut inşaat sektörünün yüksek fiyatlar ve talep nedeniyle  hızla büyümeye devam ettiğine işaret etti. 
 
Cushman & Wakefield uzmanı Alan Baloyev ise başkentte daire satışlarının azalarak normal seviyelere dönmesi halinde bile, arsa fiyatlarında yakın vadede düşüş yaşanmayacağını öngördü.
 
Knight Frank verilerine göre, 2021’in ilk yarısında Rusya genelinde inşaat yapmak üzere toplam 54,8 milyar ruble tutarında arsa satın alındı. 
 
JLL, inşaat yatırımcılarının ülke genelinde satın aldıkları arsalar içinde Moskova’nın payının bu sene yüzde 70–75’i bulacağını tahmin ediyor.
 
14.9.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi