Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Rusya'da 'Windows yasaklansın' talebi

Rusya’da, ABD merkezli Microsoft şirketinin geliştirdiği Windows işletim sisteminin yasaklanması teklif edildi. Rusya Toplum İnisiyatifi internet sitesinde yer alan teklifte, Windows ürünlerinin Ruya’nın ulusal güvenliği için tehdit oluşturduğu ileri sürüldü. 

 
Windows'un yeni sürümlerinin "devlet kurumlarının ve bireylerin bilgi güvenliğini tehdit eden" arka plan programları içerdiği belirtildi. 
 
Rusya’da bilgi ve teknoloji politikalarının tamamen değiştirilmesi gerektiği belirtilen teklifte, hükümetin planlandığı gibi alternatif bir işletim sistemine geçilmesinin yeterli olmayacağı, aynı zamanda Rusya pazarında sürekli olarak modern bilgi teknolojileri ürünlerinin geliştirileceği bir devlet IT şirketi oluşturulması gerektiği ifade edildi.
 
Rusya’da daha önce Windows 10’un, gizli bilgiler sızdırma girişiminde bulunabileceği gerekçesiyle yasaklanması teklif edilmişti.

7.10.2020
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi