Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da iş dünyasında umut testi: Yıl sonuna kadar toparlanabilir mi?

Rusya'da iş dünyasının nabzını tutan insan kaynakları portalı Rabota.ru şirket temsilcilerine işlerin ne zaman toparlanmasını umduklarını sordu. İyimserler kötümserler dengede kaldı. 

Yıl sonuna kadar "kendilerine gelmeyi uman" şirketlerin oranı  yüzde 33 ile en yüksek payı aldı.

Katılımcıların yüzde 32'si, koronavirüs salgını ve karantina nedeniyle uğranan zararların yıl sonuna kadar telafi edilebilceği beklentisini gerçekçi bulmuyor. Buna göre, tam anlamıyla toparlanmak için en az bir yıla ihtiyaç var.
 
Yüzde 26'lık bir kesim ise toparlanabilmek için 3 ile 6 ay arasında bir süreye ihtiyaç duyuyor.

Ankette şirketlere salgın ve karantinadan zarar görüp görmedikleri de soruldu. Şirketlerin yüzde 12'lik bölümü koronavirüs salgını ve sonuçlarından hiçbir şekilde etkilenmemiş.

Rabota.ru Ticari Direktörü Vladimir Koritski, şirketlerin üçüncü çeyrek başından itibaren toparlanma eğilimine girdiğini söyledi. Buna göre, işverenlerde de, iş arayanlarda da hareketlilik söz konusu.

İş dünyasının en büyük korkusu ise salgında ikinci dalga nedeniyle yeniden karantina uygulama kararının çıkması. Ancak geçtiğimiz hafta Rus yetkililer karantinanın gündemlerinde olmadığını açıkladı.

29.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi