Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da gündem: İşsiz ebeveynlere aylık çocuk yardımı kalıcı olabilir

Rusya’da işsiz anne-babalara salgın döneminde sağlanan devlet ödeneğinin kalıcı hale getirilmesi teklif ediliyor. Prime ajansının haberine göre, konuyla ilgili teklif Rusya Bağımsız Sendikalar Federasyonu’ndan geldi.

Ülkede salgın önlemleri kapsamında nisan ayından itibaren, çocuk sahibi işsiz vatandaşlar devletten her ay 3 bin ruble (yaklaşık 300 TL) yardım alabiliyor.

Yeni bir yasa maddesiyle bu yardımın kalıcı hale getirilmesi öneriliyor.

“Opora Rossii” adlı iş insanları derneğinin başkan yardımcısı Pavel Sigal, “İş ararken yardım  başvurusu yapanlar desteklenmeli. Diğer yandan bu ödenek ailenin tün masrafarını karşılamaz, dolayısıyla, yardım almak için işinden ayrılan kişilerin sayısında artışa yol açmaz” değerlendirmesini yaptı.

Andrey Hoholov adlı akademisyen ise bu ödeneğin devlete 25 milyar rublelik ek gider yaratacağının altını çizerek, “Hükümetin yakın dönemde popülist fikirleri hayata geçirmesi pek olası değil” tahmini dile getirdi.

Rusya hükümeti, işsiz ebeveynlere 18 yaşından küçük her çocuk için para yardımı yapılması uygulamasını eylül ayını da kapsayacak şekilde uzatmıştı. Ülkede 2,8 milyon işsizin bu yardımdan yararlandığı belirtiliyor.

28.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi