Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Film gibi: 'Tutuklama kotası' için esrar yetiştiren polis şefi yakalandı

Rusya'nın batısındaki Pskov şehrinde güvenlik güçleri film gibi bir operasyona imza attı. FSB'nin özel savcılık kurumu Soruşturma Komitesi'yle ortak gerçekleştirdiği operasyonda şehrin narkotik şube başkanına ait olduğu düşünülen iki esrar tarlası ortaya çıkarıldı. Polis şefinin "Masum insanların cebine koymak için esrar yetiştirdiğinden" şüpheleniliyor.
 
Soruşturma Komitesi yetkilileri, polisin aylık tutuklama kotasını doldurabilmek için bahçelerde yetiştirdiği esrarları suçsuz insanların üzerine yerleştirdiğini açıkladı. Açıklamada şüphelinin tutuklanıp tutuklanmadığı bilgisi ise yer almadı.
 
Konuyu haberleştiren The Moscow Times, geçtiğimiz hafta Velikiye Luki kasabasında yapılan bir polis baskını sonrası, narkotik şube şefinin Soruşturma Komitesi'nin radarına girdiğini yazıyor.
 
Adı açıklanmayan polis görevlisi, yetkisini kötüye kullanmak ve uyuşturucu kaçakçılığı yapmak suçlamalarıyla yargılanacak. Görevlinin suçlu bulunması durumunda 10 yıla kadar hapis cezası alabileceği öğrenildi.
 
24.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi