Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Sobyanin: "Moskova'da sert izolasyon önlemlerinin devam etmesi gerekiyor"

Karantinayı gevşetme yönünde ilk adımların 25 Mayıs'ta beklendiği Moskova'da bazı sert tedbirlerin ise devam edebileceği açıklandı. Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte izolasyon önlemlerinin, maske takma zorunluluğunun ve dijital izin uygulamasının sürdürülmesi gerektiğini ifade etti. 

Rossiya 24'ün haberine göre, Başkan Putin ile bir araya geldiği görüşmede başkentte salgındaki gidişatla ilgili bilgi veren Sobyanin, salgının en zorlu aşamasının mayıs ayında beklendiğini vurguladı.

Koronavirüs vakalarıyla ilgili olumlu istatistiklere rağmen, mayıs ayında virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısında artış beklendiğini belirten Sobyanin, atılan adımlar sayesinde Moskova'da salgınla ilgili daha olumsuz bir tablonun ortaya çıkmasının önüne geçildiğini söyledi.

Ağır vakalardaki günlük artışın 2 bin 100'den 1000'e gerilediğinin altını çizen Belediye Başkanı, inşaatların ve sanayi işletmelerinin yeniden çalışmaya başlamasının başkentte vaka sayısında yeni bir artışa yol açmadığına dikkat çekti.

22.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi