Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'nın "kıymeti az bilinen" şehirleri

Yekaterinburg, Murmansk, Elista, Pskov ve Habarovsk. İşte Forbes dergisinin ABD versiyonuna göre, Rusya'da Moskova ile St. Petersburg'un gölgesine kalan şehirler. Jared Ranahan imzalı yazıda Yekaterinburg'un büyük bir kültür merkezi, ülkenin "üçüncü başkenti" ve "Asya'ya açılan penceresi" olduğu yorumuna yer veriliyor.

ABD'li gazeteciye göre, Murmansk'ın kıymeti, kuzey ışıkları başta olmak üzere pek çok doğal güzelliğie ev sahipliği yapan bir şehir olmasında yatıyor.

Avrupa sınırları içinde Budistlerin çoğunlukta yaşadığı tek şehir olan Elista da yazıda dikkat çekilen şehirler arasında. Kalmıkya'nın başkentini popüler kılan bir diğer unsur da dünyanın önde gelen satranç merkezlerinden bir olması.

Rusya'nın bugüne kadar gelen en eski yerleşim birimlerinden biri olan Pskov da ülkenin tarihsel geçmişini gözler önüne seren bir şehir niteliğinde.

Habarovsk ise Rusya'nın Çin sınırında yer alan bir şehir. Uzak Doğu'da oluşu, Habarovsk'u Rusya'nın en zengin mutfaklarından birine sahip birşehir haline getirmiş.

Forbes yazarı Jared Rahanan, özellikle yaz ayları Amur ırmağı kıyısı başta olmak üzere şehrin olağanüstü güzel bir görünüme büründüğünü ve muhakkak ziyaret edilmesi gerektiğini dile getiriyor.

18.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da bu yıl işleriniz geçen yıla kıyasla nasıl?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi