Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

RTİB'e sürpriz Genel Sekreter: Rusya'nın eski Makedonya Büyükelçisi Solotsinskiy

6'ncı olağan genel kurul toplantısında hafta sonunda yeni yönetimi kurulunu seçen Rus-Türk İşadamları Birliği'nde (RTİB) yeni döneme sürpriz bir isimle giriliyor. Rusya Federasyonu'nun 2002-2006 yılları arasında Makedonya Büyükelçisi olarak görev yapan emekli diplomat Vladimir Solotsinskiy (fotoğrafta solda), RTİB yönetimine profesyonel genel sekterer olarak katıldı.


SSCB yıllarında toplam 18 yıl Türkiye'de görev yapan deneyimli diplomat Vladimir Dimtiriyeviç Solotsinskiy çok iyi düzeyde Türkçe konuşuyor. Solotsinskiy evli ve iki çocuk babası.

Solotsinskiy'in RTİB'deki görev kabul etmesinde, yıllar öncesine uzanan  dostluğu bulunan ve aynı zamanda RTİB'in en aktif üyelerinden olan işadamı Georgi Tufar'ın (fotoğrafta sağda) önemli rol oynadığı belirtildi.

RTİB'te son kongrede alınan kararla, genel sekreterin yönetim kurulu üyeleri arasından değil, profesyonel olarak dışarıdan seçilmesi kararlaştırılmıştı.

RTİB yetkilileri, Solotsinskiy'nin genel sekterer olmasının, RTİB'in kurumsallaşma yolunda bir adım olduğunu belirtiyor. 

10.11.2013

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi