Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Korkulan oldu: Rusya'da otomobil hırsızlığı patlıyor

Ukrayna'ya düzenlenen özel askeri operasyon sonra yağmur gibi yağan yaptırımlar ve piyasadan çıkışlar nedeniyle yedek parçaya erişimde büyük güçlükler yaşayan Rusya'da otomobil hırsızlıklarının sayısında patlama yaşandığı bildiriliyor.
 
Komsomolskaya Pravda gazetesinin İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı verilere dayandırdığı haberde, şubat ve mart aylarında çalınan araç sayısının yüzde 32 arttığı bilhisi yer aldı. Otomobil hırsızlıklarında başı Moskova ve çevresi çekiyor.
 
Tüm ülkede hırsızlıkların yüzde 25'i Moskova'da, yüzde 37,5'i de Podmoskovye'de gerçekleşti.
 
Çalınan otomobillerin gizli atölyelerde demonte edildiği ve elde edilen yedek parçaların karaborsada fahiş fiyatla satıldığı tahmin edilmekte.
 
Yılın ilk üç ayı itibarıyla en çok çalınan modeller Hyundai Tuscon, Kia Sorento, Mitsubishi Outlander, Peugeot Boxer ve Hyundai Sonata.
 
Gazete, otomobillerin yanı sıra şu veya bu parçaların da park halindeki araçlardan sökülerek çalındığını aktarıyor. En çok çalınan parçalar arasında katalitik konvertörler, aynalar ve farlar öne çıkıyor.
 
Nisan verilerinin henüz açıklanmadığına dikkat çeken gazete hırsızlık vakalarının daha da artacağına kesin gözüyle bakıldığını yazdı.
 
13.5.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi