Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Putin'den 'ayrımcılık' serzenişi

Rus ve Belaruslu paralimpik atletlerin Pekin Oyunları'ndan ihraç edilmesini spor ilkelerinin ve İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin ihlali olduğunu belirten Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus atletlerin haklarının temini için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi.
 
Pekin Kış Olimpiyatları'nda ödüle hak kazanan Rus atletlerle bir araya gelen Putin, Rus sporcuların tamamen siyasi nedenlerle gerçek yaptırımlara ve ayrımcılığa maruz kaldığını vurguladı.
 
Sergilenen tutumun olimpiyat ruhuyla hiçbir şekilde örtüşmediğinin altını çizen Putin, "Bu, olimpiyat oyunlarının giderek daha fazla ticarileştirildiğini gösteriyor, zira olimpiyat ve paralimpik hareketin sponsorlara, 'para keselerine' bağımlılığı çok büyük. Ticari bağımlılık ve ticarileşme, maalesef değersizleştirmeye giden bir yol" vurgusu yaptı.
 
Rusya'nın ulusal spordaki önemli geleneklerini koruyacağını ve Rus atletlerin haklarını korumak için her türlü çabayı göstereceklerini kaydeden Putin, "Rus sporcuları destekleyen Dünya Olimpiyatçılar Birliği (WOA) ve Uluslararası Askerî Sporlar Konseyi gibi gerçek dostlarımızın ve partnerlerimizin katılabileceği müsabakalar düzenleyeceğiz" ifadelerini kullandı. (Sputnik)
 
26.4.2022

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya ile Ukrayna arasında yakında bir barış anlaşması imzalanabilir mi?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi