Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Resmi açıklama yapılana kadar Rus basınından 'bulanık haberlere' devam

Türkiye'ye uçuşlar konusunda Rus basınında bazı haberlerin yorumlanış şekli havayı bulandırıyor. İzvestiya gazetesi manşetinden, Ulaştırma Bakanlığı'ndan bir ve turizm sektöründen iki kaynağa dayanarak "12 Nisan'dan itibaren 1 ay süreyle Türkiye'ye charter uçuşlarının durdurulabileceği" haberini verdi. Haber yerel saatle 19.58'de yayınlandı. Linki için tıklayın

20.09'da bu haberi, üstelik İzvestiya'yı kaymak gösterek, önde gelen haber sitelerinden Lenta.Ru "Türkiye'ye uçuşların sınırlandırılması konusunda alınan karar belli oldu" başlığı ile duyurdu. Haberde "Karar pazartesi uygulamaya girecek, 12 Nisan'dan itibaren Türkiye'ye charter uçuşları durdurulacak" deniyor. Rusya'nın önde gelen bu internet haber portalından haber medyaya yayılıyor. 

Oysa İzvestiya'nın haberinde "yasak kararı alındığı" değil, "yasak kararı alınabileceği" belirtiliyor. "Uçuşlar durduruldu" değil "durdurulabilir" deniliyor.

Lenta.ru ülkenin en büyük haber poırtallarından olduğu için, sosyal medyada bu haber "Charter seferleri pazartesiden itibaren durduruldu" şeklinde yayılıyor.

Yani Rusya'da milyonlarca kişi tatil kararı için, sektör çalışanları işlerinin geleceği için bu koınuda her haberi merakla beklerken, "haber ve bilgi kirliliği" yayılmaya devam ediyor.


Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Sorumuz Rusya'da yaşayanlara: Aşı yaptırdınız mı?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi