Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Putin 12 yıl aradan sonra Davos'ta

Bugün başlayan Davos Dünya Ekonomik Forumu, 50 yıllık ytarihinde ilk kez, koronavirüs salgını nedeniyle internet üzerinden yapılacak.


Rusya lideri Putin de 12 yıllık aradan sonra ilk kez Davos'a konuşmacı olarak katılacak. Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov, Putin'in 2009 yılından bu yana ilk kez forumda konuşma yapmayı planladığını söyledi. Rus liderin konuşmasının tarihi henüz açıklanmadı.

Bu yıl konuşması beklenen siyasetçiler, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Çin Cumhurbaşkanı Şi Jinping, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi.
 
Davos Forumu'nda sanal konferanslar 25-29 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ana gündem, koronavirüs ile ilgili durumu dahil olmak üzere endüstrilerin dönüşümü, teknolojik gelişmeler küresel işbirliği ve iklim değişikliği.

Rusya'dan VTB Vneşterogbank CEO'su Andrey Kostin, Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) başkanı Kirill Dmitriev ve Sberbank başkanı German Gref oturumlara katılacak. 

25.1.2021
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi